Karabük Üniversitesi Lisans Belgesi Aldı

featured

Karabük Üniversitesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından 6306 sayılı “Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun” çerçevesinde “Riskli Yapı Tespiti Lisans Belgesi” almaya hak kazandı.

Lisans Belgesi Teslim Edildi

Karabük Üniversitesi, lisans belgesi Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Şenol Ayyıldız tarafından Rektör Prof. Dr. Fatih Kırışık’a teslim edildi.

Görüşme Gerçekleştirildi

Rektör Kırışık, lisans belgesi tesliminden sonra üniversite yetkilileri ve il müdürüyle afet riski altındaki alanların dönüştürülmesi konusunda görüşme gerçekleştirdi.

Rektörün Açıklamaları

Rektör Kırışık, lisans alımının üniversitenin afetlere karşı daha etkin müdahale etmesini sağlayacağını belirterek, bölgedeki risklere karşı daha bilinçli ve planlı çalışmalar yapılacağını vurguladı.

“Karabük Üniversitesi olarak, ülkemizin depreme dayanıklı ve güvenli yapılarla donatılması sürecine katkı sağlayacak olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Bu lisans, teknik bilgi birikimimizi ve akademik gücümüzü sahaya yansıtarak, toplumumuzun güvenliğini artırmaya yönelik önemli bir adım olacaktır.”

Rektör Kırışık: “Karabük Üniversitesi olarak, ülkemizin depreme dayanıklı ve güvenli yapılarla donatılması sürecine katkı sağlayacak olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Bu lisans, teknik bilgi birikimimizi ve akademik gücümüzü sahaya yansıtarak, toplumumuzun güvenliğini artırmaya yönelik önemli bir adım olacaktır.”

Beklentiler ve Katkılar

6306 sayılı “Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun” kapsamında lisanslandırılan Karabük Üniversitesi, bölgedeki riskli yapıların tespiti, güçlendirilmesi ve dönüştürülmesi süreçlerinde önemli rol oynaması bekleniyor.

Karabük Üniversitesi Lisans Belgesi Aldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!