Karabük Üniversitesi ile Oş Teknoloji Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolleri İmzalandı

featured

Karabük Üniversitesi ve Kırgızistan’ın Oş Teknoloji Üniversitesi arasında önemli bir iş birliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında, Oş Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tursunbaev Zhanbolot Zhanyshovich ve Dış İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Akmataliev Asanbek Turgunbaevich, Karabük Üniversitesi’ni ziyaret etti. Ziyarete Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Elif Çepni, Genel Sekreter Lütfü Köm ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Öğr. Gör. Adnan Uçur da katıldı.

Yapılan görüşmede, iki üniversite arasındaki akademik iş birliklerinin güçlendirilmesi ve ortak projeler üzerinde çalışılması konuları ele alındı. Karabük Üniversitesi Rektörü, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bu iş birliği ile hem üniversitelerimiz arasındaki bağları güçlendirmeyi hem de öğrenci ve akademisyenlerimiz için yeni fırsatlar yaratmayı hedefliyoruz.” dedi.

Teknoloji Üniversitesi Rektörü ise, “Karabük Üniversitesi ile yapacağımız bu iş birliği sayesinde uluslararası alanda varlığımızı güçlendirecek ve öğrencilerimize uluslararası standartlarda eğitim imkanı sunacağız.” şeklinde konuştu.

Görüşmenin ardından ortak araştırma projeleri, akademik iş birliği, öğrenci değişimi programları, ortak konferanslar, yurt dışı eğitim programları gibi birçok alanda iş birliği protokolleri imzalandı.

Karabük Üniversitesi ile Oş Teknoloji Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolleri İmzalandı
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!