Karabük Üniversitesi Demir Çelik Çalışma Takımı Kuruldu

featured

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, demir çelik sektörüne bilimsel katkı sağlamak amacıyla akademisyenlerin katılımıyla bir toplantı düzenledi. Toplantıda, demir çelik alanında çalışan akademisyenlerle iş birliği ve güç birliği yapılması kararlaştırıldı.

Karabük Üniversitesi Demir Çelik Çalışma Takımı Kuruldu

KBÜ Senato Toplantı Odası’nda gerçekleşen toplantıya Rektör Prof. Dr. Fatih Kırışık, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Rakıp Karaş, Demir Çelik Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Recep Demirsöz ve demir çelik alanında çalışan akademisyenler katıldı.

Rektör Kırışık, yaptığı açıklamada, Karabük ilinin demir çelik sektöründe öncü bir konumda bulunduğunu belirterek, üniversitenin de bu alanda bilimsel destek sunmayı hedeflediğini vurguladı. Kırışık, Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir ile yapılan görüşmeler sonucunda, demir çelik sektörüne üniversite katkısının artırılması konusunda ortak karar alındığını ifade etti.

Demir çelik alanında çalışan akademisyenlerin oluşturduğu çalışma takımının, yeni teknolojiler ve alaşımlar geliştirme, üretim süreçlerini iyileştirme gibi hedeflerle Türkiye’nin demir çelik sektöründe liderliği hedefleyen projeler yürüteceği belirtildi. Kırışık, çalışma takımının Karabük şehrini demir çelik alanında daha da güçlendireceğini ve yeni buluşlarla ülkeye katkı sağlayacağını sözlerine ekledi.

Karabük Üniversitesi Demir Çelik Çalışma Takımı Kuruldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!