Karabük Seçim Sonuçları ve Belediye Başkanlığı Kazananı

featured

Seçim Sonuçları

Karabük’te 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde il ve ilçelerde zaferle çıkan taraf AK Parti oldu. Karabük ile Yenice, Eskipazar ve Ovacık ilçeleri ile Yortan Beldesini AK Parti alırken, Eflani ilçesini MHP, Safranbolu da ise CHP kazandı.

Karabük Belediye Başkanlığı Sonuçları

Karabük’te belediye başkanlığını, resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti’nin 36 yaşındaki adayı Özkan Çetinkaya en yakın rakibi ve 3 dönemdir MHP’den belediye başkanlığını yapan Rafet Vergili’ye karşı 4 bin 533 oy farkla kazanmayı başardı.

Belediye Meclisi Çoğunluğu

31 Mart seçimleri sonucunda AK Parti, Milliyetçi Hareket Partisi, Yeniden Refah Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi belediye meclis üyesi çıkarttı. Karabük Belediyesinde AK Parti kontenjanla birlikte 16, MHP 7, Yeniden Refah Partisi 6, CHP de 2 belediye meclis üyesi çıkarttı.

  • AK Parti: Nevzat Türkkan, İrfan Topçu, Murat Karagül, Mehmet Uzun, Begüm Cefakar, Fatih Ustaoğlu, Yalçın Samet Sarıtaş, Mehmet Safaöz, Hülya Uluçay, Hüseyin Erik, Songül Çay, Coşkun Aloğlu, Ahmet Çınar, Kazım Çamlı Mehmet Kara, Hüseyin Ayhan.
  • MHP: Ahmet Arslan, Kemal Karadeniz, Vedat Namal, Seher Berker, Faruk Kartal, Mustafa Sarıoğlu ve Hayati Demir.
  • YRP: Erdal Üngören, Ziya Doğmaz, Emre Çınar, Bilal Kılıç, Uğur Kesgin, Özer Özay.
  • CHP: Uygar Varlık, Abdullah Mor.
  • İl Genel Meclisi üyesi seçimlerinde ise çoğunluk AK Parti’den yana oldu. AK Parti kent genelinde 10 İl Genel Meclis üyesi koltuğuna sahip olurken, MHP 4, CHP 2 ve Yeniden Refah ise 1 üye çıkardı.

Karabük Seçim Sonuçları ve Belediye Başkanlığı Kazananı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!