Karabük İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen: KÖYDES Projesiyle Köylerimize 335 Milyon Lira Ödenek Tahsis Edildi

featured

Karabük İl Genel Meclisi’nin Mayıs ayı toplantısında konuşan İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen, kent için hayati öneme sahip olan KÖYDES projesi kapsamında bugüne kadar 335 milyon lira ödenek tahsis edildiğini açıkladı.

Ahmet Sözen, yaptığı açıklamada, “Cumhuriyet tarihimizin en kapsamlı köy alt yapı projelerinden biri olan KÖYDES sayesinde ilimize 335 milyon lira gibi büyük bir ödenek aktarıldığını belirtmekten mutluluk duyuyorum. Bu kaynaklarla bugüne kadar 800 yol, 767 içme suyu, 37 kanalizasyon ve 19 sulama suyu projesi olmak üzere toplamda 1623 proje gerçekleştirilerek vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur.” şeklinde konuştu.

Sözen, KÖYDES’in köylerin alt yapı sorunlarının çözümüne büyük katkı sağladığını vurgulayarak, “Köylerimizin artık şehir konforunda yaşam imkanlarına sahip olmasını sağlayan bu projenin önemi oldukça büyüktür. Önümüzdeki aylarda yapılacak ödenek tahsisleriyle birlikte KÖYDES projelerini il genelinde uygulamaya başlayacağız. Bu sayede köylerimizin ihtiyaçları karşılanarak vatandaşlarımızın daha konforlu bir yaşam sürmelerine destek olacağız.” dedi.

Ayrıca İl Özel İdaresi’nin 2023 ve 2024 yıllarında yapacağı çalışmalarla hizmetlerin artarak devam edeceğini belirten Sözen, köylerin altyapı ve yaşam standartlarının sürekli olarak geliştirilmesi için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini ifade etti.

Karabük İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen: KÖYDES Projesiyle Köylerimize 335 Milyon Lira Ödenek Tahsis Edildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!