Karabük Çalışma ve İş Kurumu’ndan Engelli ve Eski Hükümlü Girişimcilere Destek

featured

Karabük Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Ferhat Sarıçam, İŞKUR’un engelli ve eski hükümlü girişimcilere yönelik hibe desteği başvurularının başladığını duyurdu.

Hibe Desteği Detayları:

  • Engelli Girişimcilere: Hibe desteği 150 bin liradan 400 bin liraya çıkarılmıştır.
  • Eski Hükümlü Girişimcilere: Hibe desteği 110 bin liradan 300 bin liraya yükseltilmiştir.
  • Korumalı İşyeri Projeleri İçin: Kuruluş sermayesi desteği 150 bin liradan 500 bin liraya çıkarılmıştır.

İŞKUR İl Müdürü Sarıçam, “Engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezalarıyla desteklenen projeler arasında engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu, işe ve işyerine uyumlarının sağlanması ve engelliler ile eski hükümlülerin kendi işini kurmaları yer almaktadır.”

Başvuru Süreci:

Engelli girişimcilerin proje başvurularını 7 Haziran saat 23.59’a kadar E-Devlet üzerinden online olarak yapmaları gerekmektedir. Diğer taraftan, engellilere yönelik çalışma yapan kurumlar ve kuruluşlar ise projelerini 7 Haziran 2024 mesai saati sonuna kadar Karabük Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ne elden veya posta yoluyla teslim edebilirler. Eski hükümlüler ise projelerini Adalet Bakanlığı’nın ilgili birimleri aracılığıyla Karabük Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ne iletmelidir.

Karabük Çalışma ve İş Kurumu’ndan Engelli ve Eski Hükümlü Girişimcilere Destek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!