Karabük Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya’dan Vatandaşlara Müjde!

featured

Karabük Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya'dan Vatandaşlara Müjde!

Karabük Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya, halkın kullanımına açılan alanların viranelere dönüşmesine izin vermeyeceklerini açıkladı. Çetinkaya, 31 Mart seçimlerinin ardından gerçekleştirdiği basın toplantısında ilk 100 gününü değerlendirirken, belediyenin yürüttüğü projeler hakkında bilgi verdi.

Çetinkaya, “Halkımız bize bu görevi layık gördü. Aldığımız belediyeyi Karabük’e hizmet getirecek bir sistem olarak gördük. 31 Mart’tan bu yana gece gündüz demeden çalışarak hizmet ağımızı güçlendirdik. Ankara ile sürekli temas halindeyiz ve hizmet materyallerimizi aktif bir şekilde kullanıyoruz. 3 ay gibi kısa bir sürede 30’un üzerinde proje hayata geçirdik.” dedi.

Çetinkaya’nın öne çıkan çalışmaları arasında eski valilik binası ve balık pazarı çevresinde yapılan düzenlemeler yer alıyor. Bu alanlar otopark olarak hizmete açılırken, ilerleyen süreçte revize edilerek farklı ihtiyaçlara cevap verecek şekilde kullanılacak.

Belediye Başkanı, hizmete açılan otoparklardan elde edilen gelirlerin Karabük İdman Yurdu Spor Kulübü’ne aktarılacağını belirtti. Bu adımın, şehrin spor kulübüne destek olmak adına atıldığını vurguladı.

Karabük Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya'dan Halka Müjde

Çetinkaya, “Vatandaşların kullanacağı alanlar hiç kimsenin viranelik yapabileceği yerler olamaz. Karabük’ün her noktasının kötülük merkezi olmasına izin veremeyiz. Çocuklarımızın, gençlerimizin ve ailelerimizin huzur içinde vakit geçireceği alanlar yaratmak en büyük önceliğimizdir.” şeklinde konuştu.

Çetinkaya’nın gelecek dönem hedefleri arasında Saat Kulesi’nin revize edilmesi ve çevresinin yeşillendirilmesi de bulunuyor. Ayrıca düğün salonu tutmakta zorlanan çiftlere yönelik düzenlemeler yapılacağını açıklayan Çetinkaya, nikah salonunun düğün organizasyonları için kullanılabilir hale getirildiğini ifade etti.

Karabük Belediye Başkanı’nın halka verdiği sözler, şehrin geleceği ve yaşam kalitesi adına umut verici adımlarla dolu. Kentin her köşesinde yapılan çalışmalar, Karabük’ün daha yaşanabilir bir şehir olma yolunda ilerlediğini gösteriyor.

Karabük Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya’dan Vatandaşlara Müjde!
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!