İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarım Projeleri Değerlendirme Toplantıları

featured

Bakırçay Havzası’nda yapılan çalışmaları değerlendiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, bölgede tarım ve hayvancılık alanında önemli adımlar atacaklarını belirtti. Başkan Tugay, yapılan yatırımların sadece günü kurtarmak değil, geleceğe dönük doğru adımlar atmak amacıyla gerçekleştirildiğini vurguladı. Bergama ve Dikili ilçelerinde düzenlenen koordinasyon toplantılarında, tarımsal projelerin önemi ve destekler hakkında detaylı bilgiler paylaşıldı.

Bergama Koordinasyon Toplantısı

Bergama Belediye Başkanı Prof. Dr. Tanju Çelik’in de katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilçeye sağladığı destekler aktarıldı. Küçükbaş hayvancılığın desteklenmesi ve tarımsal üretimin artırılması için yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi. Başkan Tugay, tarımsal verilerin sağlıklı şekilde toplanması, dijital ortama aktarılması ve analiz edilmesi gerekliliğine vurgu yaparak, çiftçilerin ve tarım alanlarının envanterinin oluşturulması gerektiğini belirtti.

Dikili Koordinasyon Toplantısı

Dikili ilçesinde düzenlenen koordinasyon toplantısına katılan Başkan Dr. Cemil Tugay, ilçedeki tarımsal hizmetlere verilen desteklerin devam edeceğini söyledi. Tarımsal projelere yapılan yatırımların miktarını paylaşan Başkan Tugay, çiftçi envanterinin oluşturulması ve kaynakların verimli kullanılması gerekliliğine vurgu yaptı. Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz ve Ziraat Odası Başkanı Mesut Taslak da yapılan desteklerden memnuniyetlerini dile getirdiler.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarım Projeleri Değerlendirme Toplantıları
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!