İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay Görevi Devraldı

featured

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, görevi Tunç Soyer’den devraldı. Törende konuşan Tugay, “Bu şehre hizmet edebilme fırsatını yakaladık. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendireceğimden kimsenin kuşkusu olmasın. CHP’ye, şehrimize, Atatürk’e borcumuzu ödeyeceğiz” dedi. Tugay, emek veren herkese de teşekkür etti.

Devir-Teslim Töreninde Konuşmalar

31 Mart tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen ve mazbatasını alarak göreve başlayan Dr. Cemil Tugay bugün Tunç Soyer ile devir-teslim töreninde buluştu. Törene CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, ilçe belediye başkanları, CHP örgütü, Başkan Tugay’ın eşi Öznur Tugay, İzmir Büyükşehir Belediyesi bürokratları ile yurttaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Başkan Tugay, bu güzel anı paylaşan herkese teşekkür ederek konuşmasına başladı.

  • Geçen son bir iki ayın zor anlarla dolu olduğuna dikkat çeken Başkan Tugay, “Özellikle Mayıs genel seçimlerinden sonra, ülkemizde artık bir şeylerin düzelme ihtimali kalmadığına dair üzüntünün yaygın olduğuna dair düşünceler vardı.
  • Çok mücadele ettik. Halkımıza kulak verdik. Halkın bizlerden beklediklerine kulak vererek, onlarla kucaklaşmaya, onlarla duyguda, düşüncede, hedefte birlikte olduğumuzu ifade etmeye çalıştık.
  • Çok mutluyuz. Daha da önemlisi geleceğe dair çok umutluyuz” dedi.

Devam eden konuşmasında, “Sorun neredeyse orada olacağız. Çözüm için ne yapmamız gerekse onu yapacağız. Bize inancınızı devam ettirin” ifadelerini kullandı.

  • “En çok gençlere sözümüz olsun ama yıllarca Türkiye’nin geleceği aydınlığı için mücadele edenlere selamımız olsun” diyerek gençlere ve ülkenin geleceği için mücadele verenlere teşekkür etti.

BYZHA

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay Görevi Devraldı
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!