İYİ Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığı’ndan Açıklama

featured

İYİ Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Yasemin Erdoğan imzası taşıyan açıklamada, Gökhan Mustafa Demirtaş’a yönelik iddialara dair yargılama sürecinin devam ettiği vurgulandı.

Açıklamada, İYİ Parti Genel Merkezi tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda Gökhan Mustafa Demirtaş’ın adaylığının açıklanmasının ardından basında yer alan partiyi yıpratmaya yönelik demeçlere dikkat çekildi. İYİ Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığı, yargılama sürecinin henüz tamamlanmadığını ve mahkeme kararı olmadığını belirtirken, Anayasa’nın masumiyet karinesine vurgu yapıldı.

Açıklamada, İYİ Parti’nin demokratik bir parti olduğu, Anayasa kurallarını ve evrensel hukuk ilkelerini gözettiği ve Genel Merkez’in Gökhan Mustafa Demirtaş’ı aday olarak uygun gördüğü ifade edildi. İlçe Başkanlığı, Genel Merkez’in kararının arkasında durduklarını ve basında yer alan karara aykırı demeçleri talihsiz olarak değerlendirdiklerini belirterek kamuoyuna saygıyla duyurdu.

İHA

İYİ Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığı’ndan Açıklama

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!