İnsanlık İçin Elden Ele Derneği, Kışın Sokaklarda Yaşayan Kedilere Destek Oluyor

featured

Dernek, kış mevsimi ve kar yağışının etkisiyle sokak kedilerinin zorlandığı kapalı alan ihtiyacına çözüm bulmak amacıyla mahallere kulübeler yerleştirmeye başladı.

Dernek yöneticileri, mahalle sakinleri ve hayvan severlerle iş birliği içinde çalışarak, sokak kedileri için özel olarak temin edilen kulübeleri belirli noktalara yerleştiriyor. Bu sayede sokak kedileri, soğuk kış günlerinde kapalı bir alan bulma konusunda daha fazla zorluk yaşamayacaklar.

İnsanlık İçin Elden Ele Derneği Başkanı Bilgin Bayat, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “2024 yılıyla birlikte faaliyetlerimize aralıksız devam ediyoruz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanı sıra sosyal sorumluluğumuz olarak düşündüğümüz sokak hayvanlarını da unutmuyoruz. Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte mahallelerde özellikle kediler için kulübeler yerleştirmeye başladık. Bu projede mahalle sakinlerinin ve bağışçıların destekleriyle hareket ediyoruz. Onlar bizim minik dostlarımız. Bu soğuk kış günlerinde onlara bir yuva oluşturmak isteyenler bizimle iletişime geçebilirler. Dernek olarak yeni yılda da tüm ihtiyaç sahiplerine destek olmaya devam edeceğiz. Destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İnsanlık İçin Elden Ele Derneği, Kışın Sokaklarda Yaşayan Kedilere Destek Oluyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!