İmamoğlu’ndan Beşiktaş Kulübü’ne ziyaret

featured

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz 4 Aralık’ta yapılan Olağanüstü Seçimli Genel Kurul’da 35. Beşiktaş Başkanı olarak seçilen Hasan Arat’a tebrik ziyaretinde bulundu. Beşiktaş Tüpraş Stadyumu’ndaki kulüp binasında gerçekleşen ziyarette İmamoğlu’na Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ve İBB Başkan Danışmanı Murat Ongun eşlik etti. Arat’a tebriklerini ileten İmamoğlu, ziyaretin Türk futbolunun yaşadığı zor haftaya denk geldiğini hatırlattı.

Ankaragücü-Rizespor maçında yaşanan saldırıda yaralanan FİFA kokartlı hakem Halil Umut Meler’e geçmiş olsun dileklerini ileten İmamoğlu, şöyle konuştu: 

“Spor, onun bir parçası futbol, insanlarımızın iyi etmesi, iyileştirmesi, bir araya gelmesini sağlaması yönünde. Tabii heyecanıyla, bazen üzüntüsüyle, bazen sevinciyle insan yaşamında çok muazzam bir yeri var. Çok da asil kurumlarımız var Beşiktaş gibi, diğer kulüplerimiz gibi. Bunların her birisi, çok büyük emeklerle bugünlere gelmiş kulüpler. Bugün artık 120. yaşını tamamlamış bir kulüpteyiz. Olimpik sporlara olan hizmetinizi çok yakından biliyorum. Dolayısıyla sporun anlamını yitirmemek lazım.”

İmamoğlu’ndan Arat’a ‘Olimpiyat buluşması’ daveti

Beşiktaş’ın sadece bir futbol kulübü olmadığına vurgu yapan İmamoğlu, “Beşiktaş, Türkiye spor tarihinin, cemiyet tarihinin önemli bir yapı taşıdır. Bu manada ben de şehrimiz adına, sadece futbol değil, bütün hizmet ettiği branşlarda ve özellikle, ki daha önce yine temaslarda olduğumuz, konuştuğumuz İstanbul’umuzun hem Avrupa Oyunları yolculuğunda hem de 2036 Olimpiyat Oyunları’na ev sahipliği yapma yolculuğunda da önemli bir aktör olmasının ve bu anlamda da iş birliği yapmamızın çok değerli olacağını, bizi güçlü kılacağını biliyorum. Bu davetimi de bugünkü titrinizle tekrar size yapmak isterim.” ifadelerini kullandı. 

Arat: “Futbolun ve sporun değerlerini tamir etmemiz lazım”

Ziyaretten dolayı İmamoğlu ve Akpolat’a teşekkürlerini sunan Arat da özetle şunları söyledi: 

“Futbol, sosyolojik olarak Türkiye’nin gündeminde hep birinci sırada olan bir konu. Yaşamış olduğumuz olaydan dolayı, biz büyük bir üzüntü içerisinde olduk ve camiamız ve yönetim kurulumuz hemen bu konuyla ilgili üzüntüsünü belirten bir kınama yayınladı. Bu yaşanan sıkıntılı olayda çocuklarımızın, ailelerimizin bu olaya şahit olmaları, bunu görmeleri futbol ve spor değerinin sıkıntıya uğradığını çok net gösteriyor. Bunu bir an önce tamir etmemiz lazım, bir an önce olumlu mesajlar vermemiz lazım.”

Konuşmaların ardından İmamoğlu, Arat’a özel basım Nutuk hediye ederken; Beşiktaş’ın yeni Başkan’ı da İBB Başkanı’na 34 numaralı Beşiktaş forması takdim etti.

İmamoğlu’ndan Beşiktaş Kulübü’ne ziyaret

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!