İlk Yardım Uygulama Turnuvası

featured

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Trafik ve İlk Yardım Haftası kapsamında gençleri İlk Yardım Uygulama Turnuvası’nda bir araya getirdi. Bu etkinlik kapsamında gençlere “Afetlerde İlk Yardım Eğitimi” verildi ve daha sonra İlk Yardım Yarışması düzenlendi.

Hayat Kurtarma Provası:

Gençler, trafik kazası senaryosu üzerinden hayat kurtarma provası yaptılar. Kültürpark’ta gerçekleşen etkinlikte, gruplar farklı ilk yardım senaryolarında doğru müdahaleyi yapmaya çalıştılar. Eğitmenler her adımda öğrencilerin performansını değerlendirdi.

Bilinçlendirme ve Farkındalık:

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Yavuz Uçar, etkinlikle ilgili olarak, ilk yardımın önemine vurgu yaparak, toplumda bilinç ve farkındalık yaratmanın gerekliliğine dikkat çekti. Özellikle büyük felaketlerde doğru müdahalenin hayati önem taşıdığını belirtti.

Turnuvaya katılan öğrenciler, aldıkları eğitim sayesinde acil durumlarda nasıl hareket etmeleri gerektiğini uygulamalı olarak öğrenme fırsatı buldular. Etkinlik, ilk yardımın herkes için önemli olduğu ve herkesin bu konuda bilinçlenmesi gerektiği mesajını verdi.

İlk Yardım Uygulama Turnuvası

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!