İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Semineri

featured

İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Başkan Yardımcısı Dr. Özgür Doğan, kimyasal gübre kullanımından vazgeçilerek organik gübre kullanımına geçilmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, çeşitli çevresel konuları ele alan seminerde önemli bilgiler paylaşıldı.

Seminerin Açılış Konuşması

Seminerin Açılış Konuşması

Düzce Üniversitesi Araştırma Dekanı Prof. Dr. Emine Tekin, “İklim Değişikliğinde Ar-Ge ve İnovasyon Çalışmalarının Rolü” başlıklı seminerin açılış konuşmasında, akademisyenler ve öğrenciler için bu konunun önemine değindi. Seminerin verimli geçmesi bekleniyor.

Sunum ve Öneriler

TÜBİTAK MAM İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Başkan Yardımcısı Dr. Özgür Doğan’ın sunumunda sera gazlarının etkisi, Paris İklim Anlaşması hedefleri, temiz enerji kaynakları, atık su arıtma teknikleri ve tarım sektöründe yeşil dönüşüm konuları ele alındı. Doğan, organik gübre kullanımına geçilmesi, biyo bazlı üretimin teşvik edilmesi ve yenilenebilir enerji kaynaklarının artırılması gerektiğini belirtti.

Önerileri:

  • Kimyasal gübreden vazgeçilerek organik gübre kullanılmalı
  • Plastiğin yerini alacak biyo bazlı üretim teşvik edilmeli
  • Yenilenebilir enerji kaynakları artırılmalı ve enerji verimliliği sağlanmalı
  • Ulaşımda elektrik enerjisi desteklenmeli

Programın sonunda Araştırma Dekanı Prof. Dr. Emine Tekin, Dr. Özgür Doğan’a teşekkür belgesi takdim etti.

İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Semineri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!