Hazreti Mevlâna ve Ailesinin Konya’ya Gelişinin 796. Yılı Kutlamaları

featured

Hazreti Mevlâna ve ailesinin Konya’ya gelişlerinin 796. yılı, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklerle coşkuyla kutlanıyor. Bu özel yıl dönümü, çeşitli etkinliklerle şehir genelinde büyük ilgi ve katılım sağlıyor.

Teşrif-i Konya Etkinlikleri

Konya Büyükşehir Belediyesi, Hazreti Mevlâna ve ailesinin Konya’ya gelişinin 796. yıl dönümü dolayısıyla düzenlediği Teşrif-i Konya etkinlikleri kapsamında Mevlana Meydanı’nda muhteşem bir program gerçekleştirdi. Şehir Tiyatrosu tarafından oynanan Teşrif-i Konya canlandırması ve ardından icra edilen Sema Ayin-i Şerifi, izleyicilerden büyük beğeni topladı.

Programın sonunda Türk Hava Kuvvetleri’ne bağlı akrobasi timleri Türk Yıldızları ve Solo Türk’ün nefes kesen gösteri uçuşu, meydanda toplanan binlerce vatandaşa unutulmaz anlar yaşattı.

Etkinlikler, 3 gün boyunca devam edecek ve Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 4 Mayıs Cumartesi günü Urfa İlahileri Konseri, 5 Mayıs Pazar günü ise Balkan İlahileri Konseri düzenlenecek. Ayrıca “Teşrif-i Mevlana Hat Sergisi” etkinlik süresince ziyaret edilebilecek. Her gün saat 21.00’de ise Konya Türk Tasavvuf Topluluğu tarafından Sema Ayin-i Şerifi icra edilecektir.

Hazreti Mevlâna ve Ailesinin Konya’ya Gelişinin 796. Yılı Kutlamaları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!