Gaziantep AB Bilgi Merkezi 10 Bin Ağaç Dikiyor

featured

Avrupa Komisyonu’nun küresel “Map My Tree” kampanyası kapsamında düzenlenen ağaçlandırma etkinliği 11 Kasım 2023’te kutlanan Milli Ağaçlandırma Günü’nde başlatıldı.

Gaziantep Ticaret Odası bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Gaziantep AB Bilgi Merkezi de “Map My Tree” kampanyasına Gaziantep ili Yavuzeli ilçesinin Sarılar Köyü mevkiinde oluşturduğu hatıra ormanı ile katıldı.

Gaziantep Ticaret Odası AB Bilgi Merkezi Hatıra Ormanı’na fidan dikme etkinliğinde konuşan GTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Taner Özdurak, “1996 yılından bu yana Odamız bünyesinde faaliyetlerini yürüten ve Türkiye’nin ilk AB Bilgi Merkezi olan Gaziantep AB Bilgi Mekezimiz bugüne kadar pek çok değerli projeyi hayata geçirdi. Şüphesiz ki en değerli en anlamlı çalışmalardan birisine de bugün imza atıyor. Bu kampanyanın hayata geçirilmesinde ve Sarılar köyümüze 10 bin fidan dikiminde emeği olan herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Hedef küresel iklim değişikliği ile mücadele

AB Türkiye Delegasyonu ağaç dikme çalışmalarını çevresel sorunların çözümünde kolektif eylemin önemini vurgulamak ve anlamlı bir etki yaratmak için yerel ortaklarla birlikte gerçekleştiriyor.

AB Bilgi Merkezlerine ev sahipliği yapan on yedi Ticaret ve Sanayi Odası tarafından temsil edilen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Ege İş İnsanları Derneği (ESIAD) ve İktisadi Kalkınma Vakfı (IKV), bu girişimin ortakları arasında. Ağaç dikme çalışmaları, Orman Genel Müdürlüğü’nün denetiminde Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Eskişehir, Gaziantep, İzmir, İstanbul, Kayseri, Kocaeli, Konya, Mersin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon ve Van şehirlerinde gerçekleştiriliyor.

Bu etkinlik, küresel iklim değişikliği mücadelesine katkı sağlamanın yanı sıra, daha yeşil ve sürdürülebilir bir gelecek için AB ile Türkiye arasındaki iş birliğini simgeleyecek.

Gaziantep AB Bilgi Merkezi 10 Bin Ağaç Dikiyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!