Fındık Üretilen İllerin Milletvekilleri Tarım Bakanı İle Toplantıda Buluştu

featured

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı başkanlığında gerçekleştirilen Fındık Çalışma Grubu toplantısında, fındık üretilen illerin milletvekilleri bir araya geldi. Türkiye, dünya fındık üretiminin yüzde 70’ine sahip olmasıyla fındıkta stratejik bir öneme sahip.

Toplantıda Neler Konuşuldu?

Toplantıda Neler Konuşuldu?

AK Parti Grup Başkan Vekili Dr. Leyla Şahin Usta ve bölge milletvekillerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, fındık sektörü üzerine çeşitli konular ele alındı. AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, fındık sektörüne dair beklentilerin ve rekolte tahminlerinin değerlendirildiğini belirtti. Keşir, Fındık Çalışma Grubu’nun kurulmasına öncülük eden Dr. Leyla Şahin Usta’ya teşekkürlerini iletti.

Üreticilerin Talepleri Ele Alındı

Üreticilerin Talepleri Ele Alındı

Fındık üretilen illerin vekillerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, fındık üreticilerinin beklentileri ve sektördeki gelişmeler detaylı bir şekilde ele alındı. AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, vatandaşların taleplerine cevap verecek politikaların tartışıldığı verimli bir toplantı gerçekleştiklerini ifade etti. Öztürk, fındık sektöründe fiyat istikrarının korunması ve verimliliğin arttırılması için çalışmaların detaylı bir şekilde görüşüldüğünü belirtti.

Fındık Üretilen İllerin Milletvekilleri Tarım Bakanı İle Toplantıda Buluştu
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!