ETi Burçak & WWF-Türkiye Toprak Gönüllüleri Tarımı Destekliyor

featured

2008 yılından bu yana Türkiye’de tarımsal sürdürülebilirliğe katkıda bulunan ETi Burçak ve WWF-Türkiye, “Sağlıklı Toprak Hareketi” projesini başlatarak tarım topraklarının iyileştirilmesine odaklandı. Proje kapsamında yapılan pilot çalışmaların başarısıyla bu yıl “Toprak Gönüllüleri” açılımıyla çiftçilere destek olmaya devam edecekler.

Doğrudan Ekim Yöntemiyle Yakıtta Yüzde 85, İşçilikte Yüzde 70 Tasarruf Sağlandı!

ETi Burçak & WWF-Türkiye, Eskişehir’in Çifteler ilçesinde doğrudan ekim çalışmaları başlatarak çiftçilere verimli tarım yöntemlerini öğretti. Doğrudan ekim uygulamaları sayesinde çiftçiler yakıtta yüzde 85 ve işçilikte yüzde 70 tasarruf sağladı. Proje kapsamında hazırlanan raporlarla tarım arazilerinin durumu incelendi ve sürdürülebilir tarım uygulamaları önerildi.

Ziraat Fakültelerinin Öğrencilerine Özel “Toprak Kampı”!

ETi Burçak & WWF-Türkiye, ziraat fakültesi öğrencilerine yönelik “Toprak Kampı” düzenleyerek onları onarıcı tarım konusunda eğitiyor. Eğitimleri tamamlayan öğrenciler, Toprak Gönüllüleri olarak çiftçilere pratik bilgiler sunacaklar. Ayrıca, yağış simülatörü gezici araç sayesinde çiftçilere tarımın toprak üzerindeki etkileri gösterilecek.

ETi Burçak & WWF-Türkiye İş Birliği ve Gelecek Projeler

ETi Burçak ve WWF-Türkiye, tarım topraklarının korunması ve iyileştirilmesi için 15 yıldır birlikte çalışıyor. Gelecek dönemde toprak koruma projelerine devam edecek olan kurumlar, çiftçilerle iş birliklerini güçlendirerek toprak sağlığını koruma yolunda adımlar atmaya devam edecekler.

Önemli Notlar:

  • ETi Burçak & WWF-Türkiye Toprak Gönüllüleri, tarım topraklarının sağlığını korumak için çiftçilere destek oluyor.
  • Doğrudan ekim yöntemiyle yakıtta yüzde 85, işçilikte yüzde 70 tasarruf sağlandı.
  • Ziraat fakültesi öğrencilerine özel “Toprak Kampı” düzenlenerek onları onarıcı tarım konusunda eğitiliyor.
  • ETi Burçak & WWF-Türkiye iş birliğinde gelecek projelerle toprak koruma ve iyileştirme çalışmaları devam edecek.

ETi Burçak & WWF-Türkiye Toprak Gönüllüleri Tarımı Destekliyor
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!