Erol Güngör’ün Anma Töreni Düzce’de Yapıldı

featured

Türk fikir, kültür ve irfan hayatının ‘altın beyinli adamı’ olarak anılan Prof. Dr. Erol Güngör, vefatının 41. yılında Düzce’de düzenlenen anma töreni ve panelle anıldı. Güngör’ün adını taşıyan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte, Türkiye’nin önde gelen fikir insanları, Güngör’ün düşüncelerini, ilmi yönünü ve eserlerini detaylı bir şekilde ele aldılar.

Katılımcılar Erol Güngör’ü Anlattı

Katılımcılar Erol Güngör'ü Anlattı

Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi, Düzce Üniversitesi ve Kültür Ocağı Vakfı (KOCAV) işbirliğiyle düzenlenen anma programında konuşan Kültür Ocağı Vakfı Başkanı Dr. Ali Ürey, Erol Güngör’ü anmanın önemine vurgu yaparak, Güngör’ün fikir ve düşüncelerinin genç kuşaklar tarafından da anlaşılmasını sağlamak için çaba sarf ettiklerini belirtti. Programa katılan diğer isimler arasında, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ve Düzce Valisi Selçuk Aslan da Erol Güngör’ün önemine değindiler.

Prof. Dr. İlhan Genç: “Erol Güngör, Türkiye’nin fikir hayatına yön veren önemli bir düşünürdü. Onu anmak, çok muhterem bir şahsiyeti onurlandırmak anlamına geliyor.”

Dr. Faruk Özlü: “Erol Güngör’ün düşüncelerini anlamak ve genç kuşaklara aktarmak, Türk düşünce hayatına büyük katkılar sağlayacaktır.”

Erol Güngör'ün Anma Töreni Düzce'de Yapıldı

Ayşe Keşir: “Erol Güngör, farklı alanlarda multidisipliner bir yaklaşım sergileyen önemli bir düşünce adamıydı.”

Erol Güngör'ün Anma Töreni Düzce'de Yapıldı

Selçuk Aslan: “Erol Güngör’ün fikirleri ve eserleri, hayata doğru bakmamızı ve ilkeler geliştirmemizi sağladı.”

Erol Güngör'ün Anma Töreni Düzce'de Yapıldı

Anma töreni ve panelde, Erol Güngör’ün düşünce yapısı, eserleri ve fikirleri detaylı bir şekilde ele alındı. Panelde konuşmacılar, Güngör’ün medeniyet anlayışı, modernleşme tecrübeleri, Türk üniversitesi, entelektüel kimliği ve teknoloji değişimi gibi konuları ele aldılar.

Erol Güngör'ün Anma Töreni Düzce'de Yapıldı

  • Prof. Dr. M. Tayfun Amman: “Medeniyet Kırılması Ekseninde Erol Güngör”
  • Prof. Dr. Mehmet Akif Okur: “Modernleşme Tecrübesi, Erol Güngör ve Dünyamız”
  • Prof. Dr. Tahsin Görgün: “Erol Güngör ve Türk Üniversitesi”
  • Doç. Dr. Fatih Yıldız: “Erol Güngör’ün Entelektüel Kimliği”
  • Dr. Öğretim Üyesi M. Fatih Karakaya: “Teknoloji Değişmesi, Erol Güngör ve Makine Medeniyeti”

Erol Güngör’ün Anma Töreni Düzce’de Yapıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!