Ereğli’de Bayramlaşma Programı

featured

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde; Ramazan Bayramı’nın ilk gününde, Öğretmenevi’nde bayramlaşma programı düzenlendi.

Katılımcılar

Katılımcılar

Bayramlaşma programına; Karadeniz Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Niyazi Uğur, CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğrul, AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Karadeniz Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Hasan Ünlü, Karadeniz Ereğli İlçe Jandarma Komutanı Ali Akca, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları Genel Müdürü Niyazi Aşkın Peker, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, Siyasi Partilerin, Odaların, Kooperatiflerin ve Derneklerin Başkan ve Yöneticileri, Muhtarlar, şehit aileleri, gaziler ve aileleri katıldı.

Ereğli'de Bayramlaşma Programı

Konuşma

Konuşma

Programda konuşma yapan Kaymakam Yapıcı, Bayram günlerinin manevi duyguların coştuğu, bütün vatandaşların sevgi, saygı ve kardeşlik ve sevinçlere ortak olduğu müstesna günleri olduğuna dikkati çekti. Yapıcı, şunları söyledi:

“Milli kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olan “sevinçte ve kederde bir arada olma” geleneğinin en anlamlı hayat bulduğu zamanlar olması nedeniyle Bayramlar, birlik ve beraberliğimizin en önemli unsurlarıdır. Bayramları gerçek anlamıyla bayram yapan, bu günlerde yaşadığımız manevi duygulardır. Bayramlar, sevgi, hoşgörü, yardımlaşma, dayanışma ve adalet duygularımızın harekete geçmesi için en güzel vesilelerdir. Bu duygularla, Bayramın ilçemize, ülkemize ve tüm dünyaya barış, kardeşlik ve mutluluk getirmesini diler, tüm yurttaşlarımızın Ramazan Bayramını en içten duygularımla kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

Ereğli'de Bayramlaşma Programı

Kutlama programı ikramların ardından sona erdi.

Ereğli’de Bayramlaşma Programı
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!