Engelliler Haftası Kutlamaları ve Engelsiz Kalpler Futsal Turnuvası

featured

Engelliler Haftası Kutlamaları

Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası kapsamında, İnegöl Belediyesi özel bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Engellilerin topluma kazandırılması ve haklarının korunması amacıyla düzenlenen etkinlik, Engelsiz Kalpler Futsal Turnuvası adıyla gerçekleştirildi.

Renkli Mücadeleler

İnegöl Belediye Spor Salonu’nda düzenlenen turnuvada, Engelsiz Sosyal Yaşam Merkezi, özel eğitim okulları ve Halk Eğitim Merkezi’nden oluşan 5 takım mücadele etti. Kaymakam Eren Arslan ve Belediye Başkanı Alper Taban’ın başlangıç vuruşunu yapmasıyla başlayan turnuva renkli görüntülere sahne oldu.

Ödül Töreni ve Mesajlar

Müsabakaların ardından düzenlenen ödül töreninde, İnegöl Engelsiz Yaşam Merkezi takımı birinci olsa da tüm engelli bireylere kupa takdim edildi. Belediye Başkanı Taban, “Engelli olmak bir kusur değil, toplumun bir parçası olmaktır” mesajını verdi. Kaymakam Arslan da engelli bireylerin toplum içindeki yerinin desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

Toplum Bilincinin Gelişmesi

Turnuvaya katılan engelli çocuklar, heyecanlarını paylaşarak, “Çok güzel bir etkinlikti. Herkese teşekkür ederiz. Oyun oynadık, çok eğlendik. Alper Taban Başkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi. Organizasyonun amacı, toplumda engelli bireylere karşı farkındalığı artırmak ve onların sosyal hayata entegrasyonunu desteklemekti.

Engelliler Haftası Kutlamaları ve Engelsiz Kalpler Futsal Turnuvası

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!