Eleman Net ve TİHCAD, Tekstil Sektörü İçin İşbirliği Yapıyor

featured

Eleman Net CEO’su Levent Dicle, Türkiye’nin önde gelen mavi yaka ve ara kademe istihdam platformu Eleman Net’in, tekstil sektöründe nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılamak için adımlar attığını belirtti. Türkiye’nin ihracatında önemli bir yere sahip olan tekstil sektörü, 2023 yılında %10’luk bir kayıp yaşamıştı. Bu sektörün başarısında nitelikli personel istihdamı büyük bir rol oynamaktadır.

Levent Dicle, Eleman Net’in tekstil sektöründeki mavi yaka çalışan ihtiyacının yanı sıra ara kademe ve gri kademe personel açığını kapatmayı hedeflediğini vurguladı. Eleman Net ve Tekstil İhracatçıları ve Çalışanları Derneği (TİHCAD) arasında imzalanan işbirliği protokolü ile sektördeki nitelikli iş gücü sorununa çözüm getirilmesi amaçlanıyor.

Levent Dicle şunları söyledi: “Tekstil sektörü, ülkemizin ihracatında önemli bir paya sahip. Gelecek hedeflerine ulaşması için nitelikli iş gücü gerekiyor. Eleman Net olarak, mobil karavanımız ve ‘Seç-Yerleştir’ hizmetlerimizle tekstil sektöründeki ihtiyaçları karşılamayı amaçlıyoruz. TİHCAD’la başarılı bir işbirliği yaparak sektörün istihdam sorunlarına çözüm getireceğimize inanıyoruz.”

TİHCAD Başkanı Ergin Aydın da şunları ekledi: “Tekstil sektöründe tasarım önemli bir unsurdur ve kalifiye çalışan bulmak zorlaşıyor. Bu kritik sorunu çözmek için üniversitelerle işbirlikleri ve Z kuşağına mentorluk gibi çalışmalar yürütüyoruz. Eleman Net işbirliğiyle ihtiyaç duyduğumuz nitelikli iş gücüne ulaşmayı hedefliyoruz.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Eleman Net ve TİHCAD, Tekstil Sektörü İçin İşbirliği Yapıyor
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!