Düzce’de Sokak Hayvanları için İlkyardım ve Kısırlaştırma Merkezleri Kuruluyor

featured

Düzce’de sahipsiz sokak hayvanları sorununun çözümü için ilçelerde ilkyardım ve kısırlaştırma merkezleri kuruluyor. Düzce Belediyesi öncülüğünde yürütülen çalışmaları yakından takip eden Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Öncülük ettiğimiz bu çalışma ile Türkiye’de bu modeli yerleştirmeye çalışacağız” dedi.

‘Düzce Modeli’ ile Sahipsiz Hayvanlara Destek

'Düzce Modeli' ile Sahipsiz Hayvanlara Destek

Başkan Faruk Özlü’nün sokak hayvanları sorununa çözüm olarak sunduğu ve etkin kısırlaştırmayı hedefleyen ‘Düzce Modeli’ çerçevesinde çalışmalar sürüyor. Sahipsiz köpeklerin saldırganlıklarını gidermek ve kontrolsüz üremelerini kontrol altında tutmak amacıyla, ilçelerde ilkyardım ve kısırlaştırma merkezleri inşa ediliyor.

İlçelerde Altyapı Çalışmaları Devam Ediyor

Düzce Katı Atık Birliği çatısı altında yürütülen çalışmada Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından alan tahsisi yapılıyor. Belediyeler ise, alanları düzenleyip, elektrik, su ve kanalizasyon gibi altyapıları hazırlıyor. İl Özel İdaresi tarafından da konteyner ve donanım sağlanıyor.

İlçeler Ziyaret Edildi

Düzce Belediyesi öncülüğünde ve Veteriner İşleri Müdürlüğü koordinesinde yürütülen çalışmaları Başkan Özlü de yakından takip ediyor. Bu doğrultuda, Gümüşova, Cumayeri ve Gölyaka ilçelerine bir ziyaret gerçekleştiren Özlü, belediye başkanları ile bir araya gelerek ilkyardım ve kısırlaştırma merkezi alanlarının son durumunu yerinde gördü.

“Düzce Modeli Öncü ve Örnek Bir Proje”

“Düzce Modeli Öncü ve Örnek Bir Proje”

Başkan Özlü yaptığı açıklamada, il merkezinde hastane statüsünde tam donanımlı sahipsiz hayvan bakım ve iyileştirme merkezinin faaliyet gösterdiğini, etkin kısırlaştırma için ilçelerde de sağlık ocağı statüsünde ilk yardım ve kısırlaştırma merkezleri kurulmasını öngördüklerini söyledi. Başkan, “Düzce modeli adını verdiğimiz bu çalışmamız, öncü ve örnek bir projedir. Her ilçe kendisi kısırlaştırma işlemini yürütecek. Türkiye’de bu modeli yaygınlaştırmayı hedefliyoruz” açıklamasında bulundu.

Düzce’de Sokak Hayvanları için İlkyardım ve Kısırlaştırma Merkezleri Kuruluyor
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!