Düzce’de İçme Suyu Sorununa Çözüm: Ana İsale Hatları ve Yeni Su Kaynakları

featured

Ana İsale Hatları ve Yeni Su Kaynakları

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Devlet Su İşleri ve İller Bankası kaynakları ile yürütülen 2 ayrı proje ile şehrin içme suyu sorununu kökten çözeceklerini söyledi. Projeler kapsamında, ana isale hatları değiştirilirken, yeni su kaynakları üzerinde regülatörler ve yeni bir arıtma tesisi inşa ediliyor. Projeler, şehrin gelecek 50 yılı öngörülerek hazırlandı.

İçme Suyu Şebekesinin Yenilenmesi

İçme Suyu Şebekesinin Yenilenmesi

İller Bankası kaynakları kullanılarak yapılacak diğer proje ise şehir içme suyu şebekesinin tamamının değiştirilmesini öngörüyor. Proje kapsamında cadde ve sokaklarda su birikintilerini önlemek üzere yağmur suyu hatlarının yapılması da planlanıyor. Bu proje ile şehirdeki içme suyu altyapısı modernize edilmiş olacak.

Sorunsuz İçme Suyu Hedefi

Sorunsuz İçme Suyu Hedefi

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, DSİ ve İller Bankası destekleri ile hayata geçirilecek projelerin üzerinde uzun süredir çalıştıklarını ve şehrin içme suyu sorununu kökünden çözeceklerini belirtti. Yapılacak tesisler ve altyapı çalışmalarıyla Düzce’nin içme suyu sorununun önümüzdeki 50 yıl boyunca ortadan kalkacağını vurguladı.

Düzce’de İçme Suyu Sorununa Çözüm: Ana İsale Hatları ve Yeni Su Kaynakları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!