Düzce’de Dünya Çevre Haftası Etkinlikleri

featured

Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi, ‘Dünya Çevre Haftası’nda bilinç oluşturmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenledi. Etkinlikler kapsamında öğrenciler geri dönüşüm malzemeleriyle hazırladıkları kıyafetlerle sıfır atık farkındalığı yarattılar.

Eğitim ve Bilinçlendirme Faaliyetleri

Eğitim ve Bilinçlendirme Faaliyetleri

Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, ‘Dünya Çevre Haftası’nda Düzce Valiliği Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ile iş birliği yaparak çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi. Valilik bahçesinde düzenlenen etkinliklere Vali Selçuk Aslan ve Belediye Başkan Yardımcısı Barış Bayrak da katılım sağladı.

Düzce'de Dünya Çevre Haftası Etkinlikleri

Geri dönüşüm malzemeleri kullanılarak hazırlanan sıfır atık temalı kıyafetlerle etkinliğe renk katan Hamidiye Şehit Özgür Işık İlkokulu öğrencileri, çevre bilincini sanatla harmanladı. Ayrıca Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin çevre konulu resimleri de sergilendi.

Ödüllü Atık Pil Toplama Yarışması’nda ise dereceye giren okullar ödüllendirildi. Vali Aslan ve Başkan Yardımcısı Bayrak, en çok atık pil toplayan okullara ödüllerini takdim etti.

Düzce'de Dünya Çevre Haftası Etkinlikleri

Namık Kemal İlkokulu birinci olurken, Aydınpınar İlkokulu ikinci ve Farabi Anadolu Lisesi üçüncü oldu. Ayrıca, Güzel Sanatlar Lisesi’nde düzenlenen çevre temalı resim yarışmasında da ödüller sahiplerini buldu.

Etkinliklerle Düzce’nin yeşil ve sağlıklı bir kent olma hedefi doğrultusunda çocuklarda çevre bilincinin geliştirilmesi ve gelecek nesillere aktarılması amaçlandı.

Düzce'de Dünya Çevre Haftası Etkinlikleri

Düzce’de Dünya Çevre Haftası Etkinlikleri
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!