Düzce’de Çiftçilere Organik Sera Örtü Malzemesi Dağıtımı Yapıldı

featured

Düzce Tarım İl Müdürlüğü, 49 çiftçiye organik sera örtü malzemesi dağıtarak eskiyen seraların yenilenmesini ve atıl durumdaki seraların ekonomiye kazandırılmasını sağladı. Bu özel dağıtım programıyla, tarım sektörüne destek olundu ve çiftçilerimize önemli bir katkı sunuldu.

2024 Yılında Düzce’ye Yenilikçi Tarım Projeleriyle Destek

2024 Yılında Düzce'ye Yenilikçi Tarım Projeleriyle Destek

2024 yılı için Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ‘Bitkisel Üretimi Geliştirme Projesi’ kapsamında Düzce Valiliği, Plastik Sera Örtülerinin Yenilenmesi Projesi ile çiftçilere destek oldu. Darıca Mahallesinde gerçekleşen dağıtım programına Düzce Valisi Selçuk Aslan da katılarak tarım sektöründeki gelişmeleri yakından takip etti.

Vali Aslan ve Tarım İl Müdürü Esra Uzun’dan Tarıma Destek Açıklamaları

Vali Selçuk Aslan, tarım sektöründeki projelerin çiftçilerin verimliliğini artırdığını belirterek modern tarım tekniklerinin yaygınlaştırılması gerektiğini vurguladı. Tarım ve Orman İl Müdürü Esra Uzun ise Düzce’de bulunan seraların durumu hakkında bilgi vererek, örtü altı yetiştiriciliğinin tarımsal üretimdeki önemini vurguladı. Uzun, projenin bütçesi ve hibe miktarı hakkında detaylı bilgi paylaşarak çiftçilere yönelik yapılan desteklerin önemini vurguladı.

Çiftçilere Sera Naylonu Dağıtımı İle Tarımsal Üretime Destek

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği proje kapsamında 49 üreticiye farklı ölçülerde sera naylonları dağıtıldı. Bu desteğin çiftçilere sağladığı avantajlar ve tarımsal üretime katkısı büyük oldu. Çiftçilerin üretim maliyetlerini düşürerek daha ekonomik ve kaliteli ürünler yetiştirmeleri hedefleniyor.

Vali Aslan Denetim Gezisi Yaptı

Vali Aslan Denetim Gezisi Yaptı

Programın sonunda Vali Aslan, seraları gezerek ürünleri inceledi ve çiftçilerle bir araya geldi. Tarım sektöründeki yenilikçi projeler ve destekler ile Düzce’nin tarımsal potansiyelinin en iyi şekilde değerlendirilmesi için çalışmaların devam edeceği belirtildi.

Düzce’de Çiftçilere Organik Sera Örtü Malzemesi Dağıtımı Yapıldı
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!