Düzce’de 2024 Fındık Rekolte Tespit Çalışmaları Devam Ediyor

featured

Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, 2024 yılı fındık rekolte tespit çalışmaları kapsamında il genelinde fındık bahçelerinde saha çalışmalarına devam ediyor. Sahada yapılan çalışmalara İl Müdürü Esra Uzun, Ziraat Odaları temsilcileri, TMO yetkilileri ve teknik personel katılıyor.

Yapılan saha çalışmalarında belirlenen fındık bahçelerinde örnekleme metoduyla çotanak sayımı yapılıyor. Bu çalışmalar, rekolte tespiti için gerekli verilerin toplanmasını kapsıyor.

Düzce'de 2024 Fındık Rekolte Tespit Çalışmaları Devam Ediyor

İl Müdürü Esra Uzun, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Fındık üretiminde önemli bir yere sahip olan ilimizde rekolte tahmin çalışmalarımız, ilgili tüm kurum ve kuruluşların iş birliğiyle yürütülüyor” dedi.

Düzce'de 2024 Fındık Rekolte Tespit Çalışmaları Devam Ediyor

Uzun, rekolte tahmin çalışmalarının doğru sonuçlar elde edebilmek için tek bir komisyon tarafından yürütüldüğünü belirtti. Bu komisyonun, tüm ilçelerde çotanak sayımı yapacağını ve deneyimli teknik personeller tarafından çalışmaların titizlikle yürütüldüğünü vurguladı.

2024 yılı fındık üretim sezonunun tüm çiftçilere hayırlı ve bereketli olması temennisinde bulunan Uzun, saha çalışmaları sonucunda doğru ve güvenilir rekolte tahmini yapacaklarını belirtti.

Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün öncülüğünde devam eden çalışmalar, 2024 yılı fındık rekolte tahminlerinin doğru ve güvenilir bir şekilde yapılmasına olanak sağlayacak.

Düzce’de 2024 Fındık Rekolte Tespit Çalışmaları Devam Ediyor
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!