Düzce Üniversitesi ve Düzce Arsal Anadolu Lisesi İş Birliğinde Eğitim Semineri

featured

Düzce Arsal Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Hatice Keskin ve Polonya ortaklığıyla yürütülen “Let’s Listen to Mother Nature” e-twinning projesi kapsamında, Düzce Üniversitesi Sürdürülebilirlik ve İklim Değişikliği Koordinatörü Doç. Dr. Yaşar Selman Gültekin tarafından, “Sustainable Development Goals and Climate Change” konulu çevrim içi bir seminer düzenlendi.

Seminer, Polonyalı öğrenciler ve öğretmenleri ile Düzce Arsal Anadolu Lisesi proje ekibi öğrencileri ve yabancı dil alanı öğrencileri ile öğretmenlerin katılımıyla gerçekleşti. Gültekin, sürdürülebilirlik, sürdürülebilir kalkınma ve iklim değişikliği konularını detaylı bir şekilde açıkladıktan sonra Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nı örneklerle anlattı. Ayrıca, iklim değişikliği ile mücadelede gençlerin rolü ve yapabilecekleri üzerine önemli bilgiler paylaştı ve öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Sürdürülebilirlik ve iklim değişikliği konularında gençlerin farkındalık kazanmasını ve bilinçlenmesini hedefleyen etkinlikler, Düzce Üniversitesi Sürdürülebilirlik ve İklim Değişikliği Koordinatörlüğü tarafından desteklenmeye devam ediyor.

Düzce Üniversitesi ve Düzce Arsal Anadolu Lisesi İş Birliğinde Eğitim Semineri

Düzce Üniversitesi ve Düzce Arsal Anadolu Lisesi İş Birliğinde Eğitim Semineri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!