Düzce Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü II. Sahne Sanatları Günleri Etkinliği

featured

Düzce Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü II. Sahne Sanatları Günleri

Düzce Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü II. Sahne Sanatları Günleri

Düzce Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü tarafından düzenlenen II. Sahne Sanatları Günleri kapsamında “Geleneksel Türk Tiyatrosunda Köy Seyirlik Oyunlar: Muapbet” başlıklı panel ve belgesel film gösterimi gerçekleştirildi.

İstiklal Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlik, 2023-2024 Eğitim Yılı Bahar Dönemi’nin altıncı etkinliği olarak Dr. Öğretim Üyesi Pınar İnceefe’nin yönetiminde gerçekleşti. Program kapsamında, Dr. Öğretim Üyesi Hatice Şaşmaz köy seyirlik oyunlarının tarihi, işlevi, temel unsurları ve yapısal özellikleri hakkında detaylı bir sunum gerçekleştirdi.

Etkinliğin diğer konuşmacısı olan Öğretim Görevlisi Naciye Aksoy ise, köy seyirlik oyunların kümelenmesi konusunda konuşmasını gerçekleştirirken, aynı zamanda 2023 yılında Balıkesir Balya ilçesi Bengiler köyünde çekimleri tamamlanan ve Geleneksel Türk Tiyatrosu örneği olan Deve Oyunu konulu “Muapbet” belgesel filminin gösterimini gerçekleştirdi.

Belgesel filmin yönetmenlerinden biri olan Senad Kutay Sipahioğlu’nun da katılım sağladığı etkinlik, öğrencilere teorik bilgilerin yanı sıra belgesel gösterimiyle uygulamalı deneyim sunarak katılımcılara zengin bir içerik sundu.

Program, katılımcıların sorularını cevaplandırmasıyla sona erdi.

Düzce Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü II. Sahne Sanatları Günleri Etkinliği

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!