Düzce Üniversitesi Öğretim Görevlisinden Bakanlık Desteği

featured

Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Arş. Gör. Korhan Topcu, kısa film projesi “Zımbırtı” ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan destek almaya hak kazandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü Desteği

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan sinema destekleme kurulu kararında, 171 projenin başvurduğu destekten 28 kısa film projesinin yararlandığı belirtildi. Korhan Topcu’nun “Zımbırtı” isimli projesi, destek almaya hak kazanan projeler arasında yer aldı.

Korhan Topcu’nun Yorumu: “Zımbırtı” projesi kara mizah türünde ve teknolojik yeniliklere meraklı bir şantiye işçisinin yaşadığı ikilemi konu alıyor. Film, teknoloji ile insan ilişkileri arasındaki etkileşimi anlatmayı hedefliyor.

  • Korhan Topcu’nun önceki filmi “Gözlerin” 2022 yılında Bakanlık ve TRT Sinema desteği kazanmış, çeşitli festivallerde gösterilmiş ve ödüller almıştı.
  • “Zımbırtı” projesi için Topcu, film destekleme fonlarına başvurarak gerekli bütçeyi sağlamayı planlıyor.

Düzce Üniversitesi Öğretim Görevlisinden Bakanlık Desteği

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!