Düzce Üniversitesi Öğretim Elemanı Özkan Işık, İstanbul Daire Sanat’ın Açık Atölye Programında Başarılı Bir Süreç Tamamladı

featured

Atölye, sanatseverler tarafından ilgiyle takip edildi.
Melike Bayık, Daryo Bezkinazi, Dr. Murat Uslu ve Dr. İpek Yeğinsu’dan oluşan seçici kurul üyeleri tarafından seçilen iki projeden biri olan “Damat Bohçası” projesi, 25 Eylül- 25 Aralık 2023 tarihleri arasında gerçekleşti. Proje, geleneksel üretim yöntemleri ile üretilen evlilik sürecine ilişkin çeyiz nesnelerinin çağdaş sanat üretimleri ile yeniden yorumlanması ile gerçekleştirildi.
Uygulamalar; geleneksel formda üretilen bohçaların ana formlarına sadık kalarak güncel sanat formları üzerinden yorumlandı ve geçmişin anlatısını güncel olarak yeniden anlatmak üzerinden şekillendirildi. Aynı nesne üzerinden (bohça) geleneksel ve güncelin kesiştiği noktada değişen dönüşen anlatıların yeni formları araştırılarak; hem geleneksel üretimler, hem de video art üretimleri gerçekleştirildi.
Atölye; sanatçılar, sanat eleştirmenleri, sanat yazarları, sanat öğrencileri, küratörler, galericiler gibi sanat ve kültür dünyasının aktörleri tarafından ziyaret edildi.

İHA

Düzce Üniversitesi Öğretim Elemanı Özkan Işık, İstanbul Daire Sanat’ın Açık Atölye Programında Başarılı Bir Süreç Tamamladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!