Düzce Üniversitesi Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama Araştırma Merkezi Programı

featured

Düzce Üniversitesi Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama Araştırma Merkezi Tarafından Düzenlenen Program

Düzce Üniversitesi Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama Araştırma Merkezi, “Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) Burs ve Destek Programları Tanıtımı” adlı programa ev sahipliği yaptı. Program, çevrim içi olarak gerçekleşti ve Öğr. Gör. Zeynep Kömür moderatörlüğünde gerçekleşti.

Program İçeriği

BİDEB kıdemli uzmanlarından Dr. Hacer Bozdağ’ın katılımıyla gerçekleşen programın ilk bölümünde, TÜBİTAK tarafından desteklenen ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik bölgesel ve ulusal yarışmalar, araştırma destekleri ve eğitim bursları hakkında detaylı bilgiler verildi. Bu etkinliklerin öğrencilere eğitim ve kariyer hayatlarında sağlayacağı faydalar ele alındı.

Programın ikinci bölümünde ise Dr. Bozdağ, yurt içi ve yurt dışı öğrencilere yönelik burs programları ile başvuru şartları hakkında kapsamlı bilgi verdi. Ayrıca desteklenen öncelikli alanlar ve 2209A ile 2209B programlarının detayları katılımcılarla paylaşıldı. Bozdağ, kendi bursiyer deneyimlerinden de örnekler vererek, bu tür projelerin iş hayatına olan katkılarına vurgu yaptı.

Programın Sonu

Program, katılımcıların sorularının cevaplandırılmasının ardından başarıyla sona erdi.

Düzce Üniversitesi Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama Araştırma Merkezi Programı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!