Düzce Sağlık Müdürlüğü Üreme Sağlığı Eğitimi

featured

Düzce Sağlık Müdürlüğü, 2024 yılında üreme sağlığı, aile planlaması ve danışmanlığı, güvenli annelik ile gençlerde üreme sağlığı konularını içeren birinci grup sağlık modüler eğitimini başarıyla tamamladı.

Üreme Sağlığı Eğitim Programı

Düzce’de anne sağlığını iyileştirmek ve anne ölüm oranını azaltmak amacıyla üreme sağlığı ve cinsel sağlık hizmet içi eğitimleri ve halk eğitimleri düzenlenmektedir. Sağlık personeline yönelik hizmet içi eğitimler, güncel bilgilerin aktarılması ve nitelikli hizmet sunumunu sağlamak için gerçekleştirilmektedir. Eğitim programı, üreme sağlığına giriş, aile planlaması ve danışmanlığı, güvenli annelik, gençlerde üreme sağlığı ve cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar olmak üzere 5 modülden oluşmaktadır. Bu eğitimlerle toplumun üreme sağlığı konusundaki bilgi ve becerilerinin artırılması ve sağlıklarını korumalarının sağlanması hedeflenmektedir.

Eğitim İçeriği ve Uygulama

Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi’nde görevli eğitmenler Dr. Yusuf Ergi, Ebe Semra Demirel ve Ebe Canan Azın tarafından verilen eğitim, grup çalışmaları, maket üzerinde uygulamalar ve interaktif eğitim teknikleriyle zenginleştirilmiştir.

Sertifika Töreni

Sertifika Töreni

Eğitimi başarıyla tamamlayan Düzce’deki hekim ve yardımcı sağlık personeline 15 günlük eğitim programı sonunda sertifikaları, Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Dr. Meryem Kardaş tarafından verilmiştir. Eğitim, Sağlıklı Hayat Merkezi Üreme Sağlığı Eğitim Salonunda düzenlenmiş ve katılımcılar tarafından olumlu geri bildirimler almıştır.

Düzce Sağlık Müdürlüğü Üreme Sağlığı Eğitimi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!