Düzce Belediyesi’nden Esnaflara Tapu Müjdesi

featured

Düzce Belediyesi, Modern Sanayi Sitesi’nde dükkanı bulunan esnaflara tapularını teslim etmeye başladı. Kültür Mahallesi’nde uygulanacak olan kentsel dönüşüm projesi kapsamında Beslanbey Mahallesi’nde inşa edilen modern sanayi sitesindeki 112 dükkanın inşaatı tamamlandı.

Geçtiğimiz haftalarda Düzce Belediyesi tarafından BELTAŞ’a devredilen mülk tapuları, hak sahiplerine teslim edilmeye başlandı. Tapu Müdürlüğü’nde gerçekleşen törende Düzce Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Okan Özkasap, BELTAŞ A.Ş. Genel Müdürü Üzeyir Yiğit ve Düzce Demir ve Madeni Sanatkarlar Odası (DEMSO) Başkanı Murat Geçici’nin tapu devir işlemleri için imzaları attı. İlk tapu teslimi de bu törende gerçekleştirildi.

Tapusunu alan Murat Geçici, “Bu proje esnafımız için çok önemliydi ve beklediğimiz bir projeydi. Oda olarak yıllardır bu projenin hayata geçmesini bekliyorduk. Şu an birinci etaptaki 112 dükkan tamamlandı. Esnafımız adına BELTAŞ’a ve Düzce Belediyesi’ne emeklerinden dolayı teşekkür ederim” dedi.

BELTAŞ Genel Müdürü Üzeyir Yiğit ise, “Kentin güzelleşmesi adına eski sanayinin modern sanayi sitesine dönüşümü için başlattığımız projenin ilk tapusunu verdik. Bu bizim için heyecan verici bir süreç. Sanayi esnafımıza dükkan edinme kolaylığı sağladığı için Belediye Başkanımız Faruk Özlü’ye teşekkür ediyorum. Esnafımıza gösterdikleri ilgiden dolayı da teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Modern sanayi sitesi, elektrik, yağmur suyu ve kanalizasyon gibi altyapı donanımlarına sahip. Dükkan sahiplerinin tapuları hazırlandıkça teslim edilmeye devam edecek.

Düzce Belediyesi’nden Esnaflara Tapu Müjdesi
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!