Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün Çabalarıyla Cedidiye Camii Yenileniyor

featured

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü liderliğinde yapılan çalışmalarla Cedidiye Meydanı’nda başlatılan değişim ve dönüşüm süreci kapsamında Cedidiye Camii, yeni minareleriyle daha da göz alıcı hale getiriliyor.

Cedidiye Camii ve Meydanı Dönüşümü Hızla Devam Ediyor

Dr. Faruk Özlü’nün özel önem verdiği Cedidiye Camii ve meydan düzenlemesi çalışmaları titizlikle yürütülüyor. Cedidiye Meydanı’nda artık yerini alan modern yapılar ve düzenlemelerle camii çevresindeki eski ve dağınık görüntü ortadan kaldırıldı. Camii inşaatının tamamlanmasının ardından minareler için alt kısım döşeme çalışmalarına başlandı.

Minarelerin Estetiği Ön Planda Tutuluyor

Camiiye özgü taş dokusunun vurgulanması, yeni minarelerle uyum içinde olacak şekilde seçilen boya uygulaması ve kubbe iç kısımlarının izolasyon çalışmaları tamamlandı. Minarelerin alt kısmına taş döşeme çalışmalarının başlamasıyla birlikte camii, daha da görkemli bir hale bürünmeye başlayacak.

İnce İşçilikle Minareler Yeniden Şekilleniyor

Ekipler, minarelerin konik üst kısımlarındaki kurşun kaplamaları temizledikten sonra minarelerin alt kısımlarına taş kaplama işlemine başladı. Detaylı ölçümler ve titiz bir çalışma ile taşlar yerine yerleştirilerek minarelerin camiye yakışır bir görünüme kavuşması hedefleniyor.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün Çabalarıyla Cedidiye Camii Yenileniyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!