Doç. Dr. Olcay Özdemir, En İyi Poster Ödülü Aldı

featured

Karabük Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Olcay Özdemir, 10. Türk Uluslararası Endodonti Sempozyumu’nda sunmuş olduğu poster ile Kongre Bilim Kurulu Jüri Üyeleri tarafından “En İyi Poster” ödülüne layık görüldü.

10. Türk Uluslararası Endodonti Sempozyumu

Türk Endodonti Derneği tarafından 19-22 Mayıs 2024 tarihlerinde Antalya’da düzenlenen 10. Türk Uluslararası Endodonti Sempozyumu, endodonti alanında ulusal ve uluslararası uzmanların katılımıyla gerçekleşti. Sempozyumda, endodontiye dair çeşitli bilimsel oturumlar ve sunumlar yapıldı.

Proje Sunumu ve Ödül

Doç. Dr. Olcay Özdemir, Biyomedikal Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erkan Koç ve doktora öğrencisi A. Najah Saud ile birlikte yürüttükleri “Farklı Radyo-Opasite Ajanları Kullanılarak Geliştirilen Endodontik Biyosimanların Biyoaktif Karakterizasyonu” projesi kapsamında sunulan posterleri, Kongre Bilim Kurulu Jüri Üyeleri tarafından birincilik ödülüyle ödüllendirildi.

Çalışmanın Önemi

Projeyi değerlendiren Doç. Dr. Olcay Özdemir, “Endodonti alanında diş pulpasının canlı tutulması ve dokunun yeniden oluşturulması için biyolojik taklit önemlidir. Geliştirilen materyalin yeni doku oluşumu üzerindeki üstün etkisi, endodonti tedavilerinde yeni bir bakış açısı sunmaktadır,” şeklinde konuştu.

Doç. Dr. Olcay Özdemir, En İyi Poster Ödülü Aldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!