Doç. Aslı Işıksal’ın ‘Mavi Saat’ Adlı Kişisel Resim Sergisi

featured

Mavi Saat: Doç. Aslı Işıksal’ın Kişisel Resim Sergisi

Düzce Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim Bölümü tarafından düzenlenen “Mavi Saat” adlı kişisel resim sergisi, Mihri Müşfik Sanat Galerisi’nde ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Sanatçı ve Sergi Konsepti

Sanatçı ve Sergi Konsepti

Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Aslı Işıksal’a ait kişisel resim sergisinde, kağıt üzerine karışık teknikten oluşan çalışmalar yer alıyor. Serginin konsepti, “Mavi Saat” olarak bilinen alaca karanlık zaman diliminden ilham alıyor.

Mavi Saat Nedir?

“Mavi Saat” diğer adıyla alaca karanlık, güneş doğmadan önceki veya battıktan hemen sonraki zamanı ifade eder. Bu zaman diliminde, yeryüzü ne tamamen aydınlık, ne de tamamen karanlıktır. Gün ve gece arasındaki bu aralık, canlıların kendi dünyasına çekilmeye başladığı zamanı temsil ettiği kadar, habitatın taze bir uyanışa hazırlık yaptığına da işaret eder.

Sergi Hakkında Sanatçının Düşünceleri

Aslı Işıksal, serginin konseptini açıklarken, “Mavi Saat, görünmeyenlerin görünür olduğu bir saattir ve gün içinde karşılaştığımız tüm üretimlerin arkasındaki yoğun emeği temsil eder. Sergide yer alan işlerin tamamı kağıt üzerine karışık tekniktir” diyerek serginin derinliğine vurgu yapıyor.

Ziyaret Bilgileri

Ziyaret Bilgileri

“Mavi Saat” adlı kişisel resim sergisi, 17 Mayıs 2024 tarihine kadar Mihri Müşfik Sanat Galerisi’nde ziyaretçilere açık olacak.

Doç. Aslı Işıksal’ın ‘Mavi Saat’ Adlı Kişisel Resim Sergisi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!