Diş Hekimliği Fakültesi mezunları için yemin töreni düzenlendi

featured

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEUN) Diş Hekimliği Fakültesi 2023-2024 Akademik Yılı mezunları için Yemin Töreni gerçekleştirildi.

Sezai Karakoç Kültür Merkezinde gerçekleştirilen törene, BEUN Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Hakan Bakkal ve Prof. Dr. Servet Karasu, Genel Sekreter Prof. Dr. Zehra Safi Öz, Zonguldak İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Ahmet Güngör, senato üyeleri, akademisyenler, öğrenciler ve öğrencilerin aileleri katıldı.

Mezun öğrencilerin tören alanına gelmesi, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, Diş Hekimliği Fakültesi Hack Rock grubu öğrencileri müzik dinletisi icra etti. Büyük beğeni toplayan dinletinin ardından kürsüye davet edilen 2023-2024 Akademik Yılı fakülte birincisi Durmuş Berke Karasu, mezunlar adına konuşma yaptı. Törenin açılışında konuşan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Baran Can Sağlam, fakülte olarak ilk mezunlarını vermelerinden bu yana on yıl geçtiğini ve bu süreçte mezun hekimlerin başarılı bir kariyer sürdürerek BEUN için övünç kaynağı olduklarını ifade etti. Aynı zamanda Türkiye’deki 91 diş hekimliği fakültesi arasında DUS sonuçlarına göre ilk beşte yer almalarının da bu başarının ve övüncün tescili olduğunu aktardı. Sağlam, bu başarıda emeği geçen tüm mezun hekimlere, mezun hekimlerin ailelerine ve fakülte akademisyenlerine vermiş oldukları emeklerden dolayı teşekkürlerini sunarak mezun hekimleri tebrik etti. Sağlam sözlerini, göreve geldiği günden bu yana öğrencilere sunduğu imkânlar ve üniversitenin her branşta büyük başarılar elde etmesi için çaba gösterdiğini ifade ettiği BEUN Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer’e teşekkürlerini sunarak sonlandırdı.

Açılış konuşmasının ardından fakülte birincisi Durmuş Berke Karasu, fakülte ikincisi Ayşenur Tanrıver ve fakülte üçüncüsü Kevser Gündoğdu’ya mezuniyet ve başarı belgesi takdim edildi. Fakülte birincisi Durmuş Berke Karasu, adının yazılı olduğu plakayı törenle mezuniyet kütüğüne çaktı. Tören, mezunlara mezuniyet belgesi takdimiyle devam etti.

Mezunların yemin etmesi ve kep atmasının ardından tören sona erdi.

Diş Hekimliği Fakültesi mezunları için yemin töreni düzenlendi
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!