DİKAB Meclisinin İlk Toplantısı Gerçekleşti

featured

Düzce İli Belediyeleri Katı Atık Birliği (DİKAB) Meclisi, ilk toplantısını Düzce Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirdi. Toplantıda, görev dağılımı yapıldı ve Birlik Başkanlığına Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü seçildi. Vali Selçuk Aslan’ın da katılım sağladığı toplantıya birliğe üye belediyelerin ve özel idarenin temsilcileri iştirak etti.

Görev Dağılımı ve Seçimler

Görev Dağılımı ve Seçimler

  • DİKAB Başkanlığı’na Faruk Özlü seçilirken, 1. başkan vekilliğine Şükrü Sert, 2. başkan vekilliğine Fikret Albayrak getirildi.
  • Katip Üye seçiminde ise asil üyeler Muhammet Kaplan ve Ercüment Şahin, yedek üyeler Sefer Tuzcuoğlu ve Erkan Daymaz olarak belirlendi.
  • Encümen üyeliklerine Şükrü Sert, Fikret Albayrak, Efdal Altundal ve Kenan Sübekçi seçildi.
  • Plan ve Bütçe Komisyonu ise Selami Savaş, Fatih Ocak ve Yılmaz Yıldız’dan oluştu.

Toplantıda, DİKAB Başkanı Faruk Özlü’ye proje ve protokol yetkisi de verildi.

Tüzük Değişikliği ve Faaliyet Alanı Genişlemesi

Tüzük Değişikliği ve Faaliyet Alanı Genişlemesi

Meclis toplantısında, Düzce İli Katı Atık Birliği’nde tüzük değişikliği kararı alındı. Yapılan değişiklikle birlik faaliyet alanına sahipsiz sokak hayvanları da dahil edildi. Bu değişiklikle birlik, Düzce Belediyesi, İl Özel İdaresi ve ilçe-belde belediyelerinin ortaklığıyla sokak hayvanlarının da sorumluluğunu üstlendi.

DİKAB Meclisinin İlk Toplantısı Gerçekleşti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!