Bursa Fashion Week: Genç Moda Tasarımcılarına Destek

featured

Bursa Fashion Week (BFW), Türk modasını uluslararası alanda temsil etmek, genç moda tasarımcılarına ilham vermek ve gençlerimizin yaratıcılığını desteklemek amacıyla önemli bir rol üstlenmektedir. Bu önemli organizasyon, eğitim ve iş dünyasını bir araya getirerek genç yeteneklere destek olmaktadır.

Düzce Üniversitesi ve Bursa Fashion Week Komisyonu iş birliği ile gerçekleşen BFW etkinliği, Avrupa Birliği Projeleri Tekstil Komisyonu içinde yer almaktadır. Moda Tasarım öğrencilerini teşvik ederek genç tasarımcıların yeteneklerini sergilemelerine olanak tanımaktadır.

Bursa Fashion Week: Genç Moda Tasarımcılarına Destek

Bursa Fashion Week-7 “DÜŞ’ÜN TASARIMI” Yarışması, Tasarımcı Erol Albayrak başkanlığında ön eleme jürisi tarafından değerlendirilmiştir. Jüri üyeleri arasında Düzce Üniversitesi Düzce Meslek Yüksekokulu Tasarım Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Filiz Dursun ve Moda Tasarımı Program Koordinatörü Öğretim Gör. Çiğdem Dursun bulunmaktadır. Yarışmada, Düzce Meslek Yüksekokulu Moda Tasarım öğrencisi Yağmur Yıldız, finale kalma başarısı göstermiştir.

Geçmiş yıllarda gerçekleşen BFW etkinliklerinde Düzce Meslek Yüksekokulu Moda Tasarım Programı öğrencileri, üniversitelerini başarıyla temsil etmişlerdir. Bu yılın finali Ekim 2024’te gerçekleşecektir ve genç yeteneklerin sergileyeceği tasarımlar merakla beklenmektedir.

Bursa Fashion Week: Genç Moda Tasarımcılarına Destek

Bursa Fashion Week: Genç Moda Tasarımcılarına Destek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!