Beşiktaşlı Futbolcular Epilepsi Farkındalığı İçin Sahaya Mor Gözlüklerle Çıktı

featured

Beşiktaşlı futbolcular, Türk Epilepsi ile Savaş Derneği’nin Epilepsi İçin Bak farkındalık kampanyasına destek olmak amacıyla Bitexen Antalyaspor maçında mor gözlüklerle sahaya çıktı. Bu özel kampanya ile epilepsi hastalarına destek vermek ve toplumda farkındalık yaratmak hedefleniyor.

Ülkemizde yaklaşık 1 milyon epilepsi hastası bulunmakta olup, bu bireyler sosyal hayatlarında yanlış bilgi ve hurafeler nedeniyle ayrımcılığa maruz kalmaktadır. Beşiktaşlı futbolcuların mor gözlüklerle çıktığı maç, epilepsi konusunda toplumda farkındalık oluşturmayı amaçlamaktadır.

Epilepsi İçin Bak kampanyası, epilepsi hastalarının da normal bir hayat sürebileceklerini, başarılı olabileceklerini ve toplumda kabul görmeleri gerektiğini vurgulamaktadır. Türk Epilepsi ile Savaş Derneği’nin bu kampanyası, epilepsi konusunda toplumda doğru bilgi yayarak ayrımcılığı azaltmayı amaçlamaktadır.

Beşiktaşlı Futbolcular Epilepsi Farkındalığı İçin Sahaya Mor Gözlüklerle Çıktı

  • Beşiktaşlı futbolcular, mor gözlüklerle epilepsi farkındalığına destek verdiler.
  • Epilepsi İçin Bak kampanyası, epilepsi hastalarının toplumda kabul görmelerini hedeflemektedir.
  • Futbolseverler de #MorGözlük filtresiyle kampanyaya destek vererek farkındalık yaratmaya davet ediliyor.

Beşiktaşlı Futbolcular Epilepsi Farkındalığı İçin Sahaya Mor Gözlüklerle Çıktı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!