Belediye Başkanı Dr. Adem Uzun, T.C. İbaresini Belediye Tabelasına Ekledi

featured

Seçim sürecinde Sivas halkının taleplerini dikkate alan Belediye Başkanı Dr. Adem Uzun, Belediye binasının girişinde bulunan tabelaya Türkiye Cumhuriyeti’nin kısaltması olan T.C. ibaresini ekletti. Tabelanın değişimine katılan Başkan Uzun, bu adımın sadece bir isim değişikliği olmadığını, derin anlamlar içerdiğini belirtti.

Değişiklikle ilgili hedeflerini açıklayan Başkan Uzun, “Belediyemiz devletimize ait bir kurum olduğu gibi, milletimize ait bir kurum olarak da hizmet vermektedir. Bundan sonra yapacağımız çalışmalarla Türkiye Cumhuriyeti’nin birlik ve bütünlüğünü sağlama yolunda önemli adımlar atacağız. Bu değişiklikle duruşumuzu Anayasa’nın değiştirilemez maddelerine olan bağlılığımızı da vurgulamış olacağız.” şeklinde konuştu.

Belediye tabelasındaki T.C. ibaresinin, Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil eden ilk üç maddeyi ifade ettiğini vurgulayan Başkan Uzun, “Sivas Belediyesi, şehirde yaşayan tüm vatandaşlarımızın ortak belediyesi olup, herkesin katılımına açık bir yönetim anlayışını benimsemektedir.” dedi.

Seçim sürecinde halktan gelen talepler doğrultusunda yapılan değişiklikle ilgili olarak Belediye Başkanı Uzun, “Özellikle seçim sürecinde T.C. ibaresinin eklenmesi yönünde yoğun talep almıştık. Bu talebi yerine getirerek Sivas Belediyesi’nin herkesin yönetimine açık bir şekilde çalışacağını göstermiş olduk.” ifadelerini kullandı.

BYZHA

Belediye Başkanı Dr. Adem Uzun, T.C. İbaresini Belediye Tabelasına Ekledi
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!