Bartın Üniversitesi’nden Dr. Aykut Çağlar’a Genç Araştırmacı Ödülü

featured

Bartın Üniversitesi’nde (BARÜ) görev yapan Dr. Aykut Çağlar, uluslararası alanda önemli bir başarıya imza attı. BARÜ’de ‘Akıllı Prototip Oluşturma ve Kontrol Laboratuvarı’ projesinde araştırmacı olarak yer alan Dr. Çağlar, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) doktora sonrası araştırma bursiyeri olarak görev yapmaktadır. Bu kapsamda, Dr. Çağlar, Uluslararası Hidrojen Teknolojileri Kongresi’nde Genç Araştırmacı Ödülü’ne layık görüldü.

Uluslararası Hidrojen Teknolojileri Kongresi’nde Başarı

Dicle Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen 8. Uluslararası Hidrojen Teknolojileri Kongresi’nde (IHTEC 2024), hidrojen enerji teknolojileri alanında önemli konular ele alındı. Kongrede, yurt içi ve yurt dışından birçok uzmanın katılımıyla bilimsel çalışmalar paylaşıldı. Dr. Aykut Çağlar’ın ‘Akıllı Prototip Oluşturma ve Kontrol Laboratuvarı’ projesi kapsamındaki başarılı çalışmaları, Genç Araştırmacı Ödülü ile taçlandırıldı.

BARÜ Rektörü’nden Tebrik ve Destek

BARÜ Rektörü'nden Tebrik ve Destek

BARÜ Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, üniversitenin bilim ve teknoloji alanındaki çalışmalarına vurgu yaparak, “Üreten Üniversite” vizyonu doğrultusunda ilerlediklerini belirtti. Dr. Aykut Çağlar’ın Genç Araştırmacı Ödülü’ne layık görülmesinin gurur verici olduğunu dile getiren Prof. Dr. Uzun, başarılı araştırmacıya desteklerinin devam edeceğini ifade etti.

Bartın Üniversitesi’nden Dr. Aykut Çağlar’a Genç Araştırmacı Ödülü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!