Bartın Üniversitesi Rektörü Genç İş İnsanlarıyla Buluştu

featured

Bartın Genç İş İnsanları Derneği (Bartın GİAD) ve Bartın Genç Girişimciler Kurulu (Bartın GGK) üyeleri, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’u ziyaret etti. Ziyaret, rektörlük makamında gerçekleşti ve karşılıklı fikir alışverişi imkanı sağladı.

Ziyaret sırasında, Bartın GİAD ve Bartın Üniversitesi arasında potansiyel ortak çalışmalar ve iş birlikleri konuşuldu. Özellikle üniversite-sanayi iş birliğinin güçlendirilerek istihdamın artırılması ve yeni iş fırsatlarının yaratılması konuları üzerinde duruldu.

Bartın GİAD Başkanı Hüseyin Alp Akın, dernek faaliyetleri hakkında Rektör Uzun’u bilgilendirirken, üniversitenin araştırma-geliştirme ve girişimcilik alanındaki çalışmalarını yakından takip ettiklerini ve desteklediklerini belirtti. Rektör Uzun da genç girişimcilerin projelerinin bölgesel kalkınmaya katkı sağlayacağını vurgulayarak, bu tür iş birliklerinin önemine değindi.

Bartın Üniversitesi Rektörü Genç İş İnsanlarıyla Buluştu

Rektör Uzun, ziyaret kapsamında yaptığı açıklamada, öğrencilerin girişimcilik konusunda teşvik edilmesi ve desteklenmesi gerektiğini ifade ederek, gençlerin yenilikçi fikirlerini hayata geçirmeleri için ellerinden gelen desteği sağladıklarını belirtti. Bölgesel ekonomiye katkı sağlayacak projelerin geliştirilmesi konusundaki iş birliklerinin önemine değinen Rektör Uzun, ziyaretten dolayı Bartın Genç İş İnsanları Derneği Başkanı Hüseyin Alp Akın ve yönetim kurulu üyelerine teşekkürlerini iletti.

Bartın Üniversitesi Rektörü Genç İş İnsanlarıyla Buluştu

Bartın Üniversitesi Rektörü Genç İş İnsanlarıyla Buluştu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!