BAKKA Desteklediği 4 Proje İçin İmza Töreni

featured

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) 2024 Yılı Turizme Yönelik Teknik Destek Programı kapsamında Karabük’ten destek alacak 4 proje için imza töreni düzenlendi. BAKKA Yönetim Kurulu Başkanı Vali Mustafa Yavuz’un ve yararlanıcı kurum temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen teknik destek imza töreninde, önemli projeler hayata geçirilecek.

Desteklenen Projeler

Desteklenen Projeler

  • ‘Eğitim Kenti Karabük’ün Eğitim Mirası’ Projesi: 2. Abdülhamid tarafından 1909 yılında Rüştiye olarak yaptırılan Kalealtı İlköğretim Okulu, Eğitim Müzesine dönüştürülecek.
  • ‘Yenice Ihlamur Balı AB İle Buluşuyor’ Projesi: Ihlamur balının AB Coğrafi İşaret başvurusu yapılacak ve ıhlamur ile ilgili kozmetik ürünlerin üretilmesi ve pazarlanması hedefleniyor.
  • ‘Safranbolu Doğa Rotası’ Projesi: Lavanta Kokulu Safran Bahçesi Proje Alanı ve Tıbbi Aromatik Bitki Şehri arasında 7,5 kilometrelik yürüyüş rotası oluşturulacak.
  • ‘Mantar Ekoturizmi Danışmanlığı’ Projesi: Ekonomik değeri yüksek mantarların tanıtılması, mantar toplama dönemlerinin ve rotalarının belirlenmesi, mantar türlerinin tanıtılması ve mantar eğitimi gibi faaliyetler gerçekleştirilecek.

Valilik makamında gerçekleşen imza törenine Vali Mustafa Yavuz’un yanı sıra; Karabük İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, İl Tarım ve Orman Müdürü Çetin Ayvalık, Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneği adına Mehmet Çetin katıldı. Projelerin hayırlı olmasını dileyen Vali Mustafa Yavuz, “2024 yılı Turizme Yönelik Teknik Destek Programı çerçevesinde önemli projelere imza attık. Eğitimden sağlığa geniş bir yelpazeyi içeren projelerimizin şehirlerimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

BAKKA Desteklediği 4 Proje İçin İmza Töreni

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!