Bakan Tunç’un 28 Şubat açıklaması: “Bugün tahliyeler gerçekleşir”

featured

Tahliye Kararları ve Adalet Süreci

Tahliye Kararları ve Adalet Süreci

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, 28 Şubat davasının 14 hükümlüsünün hastalık ve kocama hali nedeniyle tahliye edilmesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Sayın Cumhurbaşkanı’nın Anayasa’nın 104. maddesinin 16. fıkrası gereğince af yetkisini kullanarak bu kararı aldığını belirtti. Bu çerçevede tahliyelerin bugün gerçekleştirileceğini ifade etti.

Kobani Davası ve Hukuki Süreç

Kobani Davası ve Hukuki Süreç

Kobani davasıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Bakan Tunç, 6-7-8 Ekim olaylarının 35 il, 96 ilçe ve 131 yerleşim yerinde büyük tahribata sebep olduğunu hatırlattı. 37 vatandaşın hayatını kaybettiği olayların ardından Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 41 sanığın yargılanmaya başlandığını belirtti. Bakan Tunç, davanın sonuçlanmasıyla ilgili detayları paylaştı ve hukuki sürecin neticelendiğini vurguladı.

Ayhan Bora Kaplan Soruşturması ve Operasyonlar

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen Ayhan Bora Kaplan soruşturmasına da değinen Adalet Bakanı, operasyonların devam ettiğini ve söz konusu soruşturmanın sonuçlarını birlikte bekleyeceklerini belirtti. Gözaltına alınan sivil ve resmi görevlilerin olduğunu aktardı ve soruşturmanın gelişmelerini takip ettiklerini ifade etti.

Bakan Tunç’un 28 Şubat açıklaması: “Bugün tahliyeler gerçekleşir”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!