Atatürk Ortaokul Öğrencileri “Orman Benim” Kampanyasına Katıldı

featured

Zonguldak’ın Alaplı İlçesinde Atatürk ortaokul öğrencileri Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan Orman Benim kampanyası kapsamına orman yangınlarına sebebiyet verebilecek çöpleri topladı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü tarafından yurt genelinde başlatılan “Orman Benim” kampanyası kapsamında, ortaokul öğrencilerinin katıldığı, ormanlık alanlarda temizlik faaliyetine Alaplılı öğrenciler de katıldı. Alaplı Atatürk ortaokulu öğrencileri Okulun yanında bulunan ormanlık alanlarda bulunan öncelikle yanıcı ve yangın çıkmasına sebep olabilecek maddeler başta olmak üzere çöp toplama işlemi Alaplı İlçe Orman Müdürlüğü ekipleri nezaretinde topladılar.

Yetkililer, kampanya ile özellikle çocuklara ormanın önemini anlatmak ve ormanı koruma bilincini geliştirmeyi hedeflediklerini, çocuklardaki ilgi ve heyecanı gördükten sonra kampanyanın amacına ulaştığını söylediler. Kampanya ilerleyen günlerde ilçedeki diğer okullardaki öğrencilerde devam edeceği belirtildi.

Atatürk Ortaokul Öğrencileri “Orman Benim” Kampanyasına Katıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!