Atanacak Öğretmenlerin Dikkatine… Bakan Tekin Duyurdu!

featured

Bakan Tekin, her ayın ilk cumartesi günü farklı illerde düzenlenen “Öğretmenler Odası Buluşmaları” kapsamında Diyarbakır’daki öğretmenlerle merkez Sur ilçesinde tarihi İçkale Açık Hava Müzesi’nde bir araya geldi. Diyarbakır’da bulunmaktan mutlu olduğunu belirten Bakan Tekin, Eğitimde rotalarını öğretmenlerle birlikte belirlediklerini ifade etti.

Ders Süreleri Değişmeyecek

Yeni müfredat taslağı hakkında ders sürelerinin kısalıp kısalmayacağı sorusuna Bakan Tekin, “Müfredat değişikliğinin ders sürelerine etkisi söz konusu değil. Bu anlamda ders saatlerinde herhangi bir artış veya azalma olmayacak. Ders sürelerimiz mevcut haliyle devam edecek.” açıklamasında bulundu.

Öğretmen atamalarıyla ilgili konuşan Bakan Tekin, “Muhtemelen pazartesi günü hem atanacak öğretmen sayısı hem de branş bazında kontenjan dağılımları açıklanmış olur.” şeklinde bilgi verdi.

Yeni Öğretmenlik Meslek Kanunu

Bakan Tekin, Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgili olarak Türkiye’de öğretmenlerin nitelikleri ve seçiminden, hizmet içi eğitimine kadar birçok konuyu kapsayan yeni bir düzenleme yapıldığını belirtti. Kanunun öğretmenlerin hak, ödev ve sorumlukları, kariyer olanakları, şiddetten korunması ve hizmet içi eğitimi kapsadığını vurguladı.

Bakan Tekin, öğretmenlere değer verdiğini ve onların hukukunu korumaya devam edeceğini belirterek, “Öğretmenlerime her daim destek olacağım. Birlik ve beraberlik içinde azimle çalışmaya devam edelim.” dedi.

Atanacak Öğretmenlerin Dikkatine… Bakan Tekin Duyurdu!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!