Arı, Güney Kore Heyetini Nevşehir’de Ağırladı

featured

Nevşehir Belediye Başkanı Arif Arı, Güney Kore’den gelen heyeti Nevşehir’de ağırladı. Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Arı, heyete Nevşehir ve Kapadokya bölgesi hakkında detaylı bilgiler aktardı.

Arı, Nevşehir’in UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan önemli bir destinasyon olduğunu vurguladı. Peribacaları, doğal kaya oluşumlarıyla kaplı vadileri, kayadan oyma tarihi kiliseleri, manastırları ve yer altı şehirleriyle Türkiye’nin önde gelen kültür turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya’nın merkezi konumunda olduğunu belirtti.

Geçtiğimiz yıl 4 milyondan fazla turisti ağırlayan bölgenin 2024 yılında 5 milyon turisti ağırlama hedefi olduğunu paylaşan Arı, heyete Nevşehir Belediyesi tarafından restore edilerek turizme kazandırılan dünyanın en büyük kaya oyma yerleşim merkezi olan tarihi Kayaşehir’i gezdirdi.

Arı, Nevşehir Belediyesi’nin turizm alanında gerçekleştirmeyi planladığı yatırımlardan da bahsederek heyetin ilgisini çekti. Ziyaret kapsamında Seul Belediyesi Meclis Başkanı Hyeonki Kim’e çini bir tabak hediye edildi.

Ziyaretin devamında Arı, konuklara Türkiye’deki belediyecilik sistemini detaylı bir şekilde anlattı ve sorularını cevaplandırdı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Arı, Güney Kore Heyetini Nevşehir’de Ağırladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!