Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden Çevre Dostu Bir Adım: Rulo Çim Üretim Tesisi

featured

Antalya Büyükşehir Belediyesi, çevreye duyarlı bir uygulamayı daha hayata geçirerek ihtiyacı olan çimleri Lara Atık Su Arıtma Tesisi yanında bulunan Rulo Çim Üretim Tesisi’nde üretiyor. Bu tesis, 2022 yılında kurulmuş olup kuraklığa dayanıklı yazlık ve kışlık rulo çimlerin üretimini gerçekleştiriyor.

Antalya’da iklim koşullarına uygun ve su tüketimi az olan çimlerin üretildiği tesis, kentin farklı bölgelerindeki peyzaj çalışmalarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. 30 bin metrekarelik alanda faaliyet gösteren tesis, çimlerin aynı gün uygulama işlemine tabi tutularak adaptasyon sorunu yaşanmasının önüne geçiyor.

Çevreye ve Bütçeye Dostu Çim Üretimi

Üretilen kuraklığa dayanıklı rulo çimler, yeşil alanların bakım maliyetlerini azaltmanın yanı sıra su tüketimini de önemli ölçüde azaltarak bütçeye katkı sağlıyor. Tesis sayesinde 2 yılda 5 milyon lira tasarruf edilmiştir. Üretilen çimler, refüj, park ve benzeri alanlarda kullanılarak şehrin estetik görünümüne katkı sağlıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden Çevre Dostu Bir Adım: Rulo Çim Üretim Tesisi
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Zonguldak Haber - Zonguldak Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!